Kumbağ Bilge Turistik Tesisleri

Bilge Turistik Tesisleri

Bilge şirketler grubu 80`li yıllarda kitle turizminin hız kazanması ile Tekirdağ Kumbağ`da Bilge Turistik Tesislerini sektöre kazandırmıştır. Bilge ailesi turizm sektöründe 400 yatak kapasitesine ulaşan ölçeği ile İstanbul metropolünün yanı başında yerli ve yabancı misafirlerine huzurlu ve doğal bir ortam içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir. Tekirdağ ilinin turizm potansiyelini ve İstanbul metropolüne yakınlığını kullanarak, hem zaman kayıplarını hem de kaza risklerini en aza indirerek misafirlerine hayallerindeki tatili sunmayı hedeflemektedir.

Kumbağ Tekirdağ`a 11km, İstanbul uluslararası havalimanına sadece 120km mesafede önemli bir turizm merkezidir. Kumbağ Ganos dağlarının Marmara kıyılarında kurulmuş 600 haneli kumbos adlı bir Rum Balıkçı köyü iken şimdi şirin bir turizm beldesi halini almıştır. Marmara denizine 100 km.den fazla kıyısı olan ve bundan dolayı haklı olarak ''Marmara'nın İncisi'' unvanıyla anılan en gözde tatil yöresidir. Güneşin eksik olmadığı sahilleri, yeşil ile mavinin kucaklaştığı koyları, eşsiz orman alanları, zeytin-karpuz-kiraz bahçeleri ile adeta bir turizm cennetidir. Kumbağ kültür turizmi, eko turizm ve yat turizmi için uygun konumdadır. Tekirdağ yat limanının inşaa edilmesi ile birlikte Kumbağ yat meraklılarının uğrak noktası halini almıştır.

Eko turizm adına düzenlenen trekking (yürüyüş) - bisiklet parkurları ile doğa düşkünlerini, tüplü dalış (scuba diving) ve rüzgar sörfü (wind surfing) ile deniz tutkunlarını, koyu mavi denizi ve yemyeşil dağları (uçmakdere yamaç paraşüt alanı) ile yamaç paraşütü sporuna gönül verenleri ağırlamaya devam etmektedir.

BİLGE TURİSTİK TESİSLERİ

1. KISIM
DENİZ TARAFI OTEL

P.tesi - Salı - Çrş. - Perşembe Cuma - Cumartesi - Pazar 7 Gece Paket Programı 3 Gece Hafta Sonu Paket Program

Kişi Başı - 1Gece Kişi Başı - 1Gece Kişi Başı Kişi Başı

70 TL
80 TL
450 TL
280 TL 

     

2. KISIM
BAHÇE ve HAVUZ TARAFI OTEL

P.tesi - Salı - Çrş. - Perşembe Cuma - Cumartesi - Pazar 7 Gece Paket Programı 3 Gece Hafta Sonu Paket Program

Kişi Başı - 1Gece Kişi Başı - 1Gece Kişi Başı Kişi Başı

55 TL
60 TL
350 TL
165 TL 

     

3. KISIM
YOL TARAFI OTEL

P.tesi - Salı - Çrş. - Perşembe Cuma - Cumartesi - Pazar 7 Gece Paket Programı 3 Gece Hafta Sonu Paket Program

Kişi Başı - 1Gece Kişi Başı - 1Gece Kişi Başı Kişi Başı

50 TL
55 TL
315 TL
150 TL 

BİLGE APART OTEL

Hafta İçi: 2 Kişilik Apartlar Oda+Kahvaltı 3 Kişilik Apartlar Oda+Kahvaltı
4 Kişilik Apartlar Oda+Kahvaltı

80 TL 95 TL 110 TL

   

Hafta Sonu: 2 Kişilik Apartlar Oda+Kahvaltı 3 Kişilik Apartlar Oda+Kahvaltı 4 Kişilik Apartlar Oda+Kahvaltı

100 TL 115 TL 130 TL

• Sabah - Akşam Açık Büfe yemekler dahildir. • 0 - 6 Yaş çocuklar ücretsizdir. • 6 - 12 Yaş arası çocuklara 2 - 3 Kişilik odalarda, 3. Kişi olarak kaldıklarında %50 indirim yapılır.Bilge turistik tesisleri kumbağ

Tekirdağ Kumbağ

Balıkçı Köyü Kumbağ Tatil Köyü Ganos dağlarının marmara kıyılarında kurulmuş,tarihi oldukça eskiye dayanan küçük bir balıkçı köyüdür. Kumbağ Konaklama Kumbağ'da Konaklama fiyatları her bütçeye uygun olup yeterince konaklama tesisleri mevcuttur.Günlük evler Apart Daireler Oteller Pansiyonlar Yazlık Evler ve Villa tarzı konutlarla ile turistlere hizmet vermektedir. Kumbağ Tatil Beldesi Kumbağ'ın avantajı İstanbul Çanakkale Kırklareli ve Edirne gibi şehirlere yakınlığı ile bilinen Kumbağ Tatil Beldesi yaz aylarında bir çok insanın gözde tatil köylerinden biri olmaktadır. Kumbağ Kumsalı Tekirdağ il merkezine 13 km. uzaklıkta olan Kumbağ,önemli bir turizm merkezidir.Kuzey rüzgârlarına kapalı olan Kumbağ’ın geniş kumsalları doğal plaj özelliğindedir. Yamaç Paraşütü Kumbağ'da ormaniçi dinlenme tesisleri başta olmak üzere yörede çeşitli turistik tesisleri ve halk plajları bulunmaktadır. Kumbağ Su Sporları Kumbağın ilerisinde uçmakdere taraflarında zıpkınla dalmaya ve su sporlarına uygun bölgelerimizdendir.Kumbağ'da Su kayağı Rüzgar Sörfü Scuba diving gibi su sporlarının yanında tracking,biking,yamaç paraşütü gibi doğa sporları yapmanızda mümkündür.