Kumbağ Gezilecek Yerler

Tekirdağ Kumbağ tatiliniz için sadece deniz yada plaj olarak düşünülmemelidir. Çay bahçeleri, çamlık, barları, kulüpleri, balık restaurantları, piknik alanları, liman, sahil tatiliniz için huzurlu, keyifli ve hareketli yerlerdir.

Rumlar'dan kalan eski şaraphane görülecek tek tarihi yapıdır ve deniz kenarındadır. Tek tarihi yapı şaraphane olarak bilinse de kumbağ sınırları içinde 2 tane manastır bulunmaktadır. Fakat bu manastırlar yıkıntı halindedir. Sadece temelleri ayakta kalmış olan bu manastırların, gerçeğine uygun inşa edilmesi ve Turizm’e kazandırılması kumbağımız için çok önemlidir.

Gündüzleri çamlık, gezilecek, piknik yapılacak harika bir yerdir. Kumbağ Çamlık'ta oldukça yükseklerden denize ve adalara bakabilir, temiz hava ve deniz manzarası eşliğinde mangal yakıp, piknik de yapabilmeniz mümkün. Kumbağ'da doğa yürüyüşü sağlığınız için çok iyi olucaktır.

Akşam olduğunda eğlenmek istiyorsanız canlı müzik yapan çay bahçelerine gidebilirsiniz. Ayrıca disko ve barlarda eğlenebilirsiniz. Dilerseniz sahil şeridin de bulunan balık restaurantların da akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Yemeğinizi yedikten sonra sahil şeridinden limana kadar bir yürüyüş yapabilirsiniz.