Kumbağ Beldesi
Kumbağ'da 3 Kişi Boğuldu,2 Kişi Kayıp

kumbağda 3 kişi boğuldu

Tekirdağ'ın turistik Kumbağ Beldesi'nde, denizde boğulma tehlikesi geçiren kardeşini kurtaran ağabey boğularak öldü.

Tekirdağ'ın turistik Kumbağ Beldesi'nde,denizde boğulma tehlikesi geçiren kardeşini kurtaran ağabey boğularak öldü. Ayrıca farklı noktalarda serinlemek için denize giren 2 kişi boğulurken,2 kişi de denizde kayboldu.

İstanbul'un Sultanbeyli İlçesi'nden denize girmek için Kumbağ'a gelen arkadaş gurubu, Gündal Plajı'nda denize girdi. Burada askerden izinli geldiği belirtilen 20 yaşındaki Ramazan Kocadağ, boyu 2 metreye yaklaşan dalgalar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi. Ramazan'ın çırpındığını gören ağabeyi 23 yaşındaki Erkan Kocadağ, kardeşini dalgaların arasından kurtardı ancak kendisi dalgalara kapıldı. Çevredekiler Ramazan Kocadağ'ı kumsala çıkartırken, Erkan Kocadağ dalgaların arasında gözden kayboldu.

Gelen sağlık ekipleri durumu ciddiyetini koruyan Ramazan Kocadağ'ı Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıç ekipler, Erkan Kocadağ'ın da denizden cesedini çıkarttı.

İlk boğulma olayından yaklaşık 1 saat sonra aynı sahilde denize açılan 13 yaşındaki Ferdi Karakaya gözden kayboldu. İhbar üzerine gelen Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıç polisler kayıp olan Karakaya'yı denizde arama çalışması başlattı.

2 ARKADAŞTAN BİRİ BOĞULDU, DİĞERİ KAYIP

Aynı dakikalarda, 1 kilometre uzaklıktaki Belediye Plajı'nda denize açılan iki arkadaş boğulma tehlikesi geçirdi. Arkadaşlardan biri çevredekiler tarafından denizden çıkartıldı, ancak kurtarılamadı. Kayıp olan diğer arkadaşı ise dalgıç polisler tarafından aranıyor.

Belediye plajından denize giren kimliği belirlenemeyen bir kişi de boğularak öldü. Cesedi dalgıçlar tarafından sahile çıkartıldı. Boğulma olaylarına rağmen çok sayıda kişi denize girip, güneşlenmeyi sürdürdü.

Jandarma ve savcının yaptığı incelemelerin ardından cesetler Tekirdağ Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olaylarla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum ekle

Yorumunuzu yazarken lütfen dikkat!
1-)Türkçemize lütfen dikkat edelim.
2-)Konuyla alakasız yorum yazmayalım.
3-)Tehdit edici,küfürlü,müstehcen,kaba,nefret dolu yorum yapmayalım.